Hizmetlerimiz

Kombi Kurulumu

Kombi kurulumunuz; uzman ekiplerimizce ,sizlere iletilen zaman diliminde, en kısa zamanda ve kombi bölgesine en uygun şekilde yapılmaktadır.

Kombi kurulumundan önce montaja gelecek personelimizin , kombi montajını en hızlı şekilde yapabilmesi için kombinizin kurulacağı yerin resmini bizlere iletmeniz büyük önem arz etmektedir.Bu sayede bölge uzman ekiplerimizce analiz edilir ve ihtiyaçlara en hızlı şekilde cevap verilerek kurulum en doğru ve en kısa sürede gerçekleşir.

Kombi Bakımı ve Onarımı

Kombiler , her elektronik alet gibi bakımları ve onarımları yapıldığında sorunsuz çalışabilecek makinelerdir.Bu sebeple normal şartlar altında yılda 2 kez kombi bakımı önerilmektedir.Ancak yılda 2 kez bakım yaptıramayan müşterilerimizin bunu muhakkak yılda 1 kez uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Kombi bakımınız için randevu alındığında , gelen personelimiz kombi marka ve modeline göre kombi bakımınızı tamamlar , kombinizin varsa arızasını ve sorununu tespit eder.Onarılabilecek ile yerinde müdahale ile değişim gerekiyor ise sizlere bilgilendirmesini yaparak onayınız dahilinde değişimini gerçekleştirir.

Kombi Tamiri

Kombiler çok çabuk arıza ve hata verebilen aletlerdir.Ancak bu arıza ve hatalar kimi zaman kullanıcı kaynaklı, kimi zaman bina şebekesi yada doğalgaz tesisatı kaynaklı olabilmektedir.Bu sebeple oluşan arızalarda çoğu zaman ufak müdahalelerle çözülebilmektedir.

Öncelikle kombinizde bir sorun oluştuysa ve teknik servis çağırmak için karar verdiyseniz , aşağıdaki maddeleri kontrol edip tekrar karar vermenizi tavsiye ederiz;

  • Kombinize gelen elektrik durumu yada şartel doğru konumda mı ?
  • Kombinizin doğalgaz vanası açık durumda mı ?
  • Kombinizin su basıncı 1-2 bar arasında mı ?

Eğer sorununuz bunlar değilse ,profesyonel yardım için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kombi ve Petek Temizliği

Kombilerin ısınmamızı sağlayan bağlantılarından olan petekler, evin çeşitli yerlerine konarak, tüm odalarda sıcaklık derecesinin aynı olması için çalışırlar. Izgaralı bir yapısı olan peteklerin kullanılsa da kullanılmasa da evin içindeki toz ve akarlar nedeniyle tıkanması söz konusudur. Bu tıkanıklık, kirli hava yaratmasının yanı sıra, ısınma konusunda da engel teşkil eder.

Kombilerin bakımlarının yapılması sırasında, mutlaka petek temizliği de yaptırılması gerekmektedir. Peteklerin kullanım zamanlarına göre birçok farklı tıkanma ve ısıyı yayamama nedenleri vardır. Bu nedenler arasında en önemlisi çamurlaşma, tortulaşma ve kireçlenme gibi sorunlar nedeniyle hava akımında rahatsızlık, ısı yayılımında da yetersizlik görülmesidir.

Sistemin çürümesi de uzun yıllar kullanılan petekler söz konusu olduğunda mümkündür ve bu arızaların giderilmesi için ya peteklerin temizlenmesi ya da çok ciddi sorunlar varsa yenilenmesi gerekmektedir.

Doğalgaz Tesisatı

Kurulduğumuz günden bu yana en iyi ekipmanlar ve uzman personelle ev ve işyerlerine doğalgaz tesisatı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz tesisat sizi yıllarca mutlu edecek kalitededir ve yaptığımız tesisat firmamız tarafından garanti altına alınmaktadır.

Doğalgaz Sayacı  Nasıl Monte Edilir?

Olası tehlike anları için gaz kesme vanaları kolay ulaşılabilir bir yere konulmalıdır. Doğalgaz sayacı duvardan 2 cm boşluk

bırakacak konsollar ile montaj yapılır. Sayacın konumu önemlidir, gaz dağıtım şirketi çalışanları sayaçtaki verileri kolayca kontrol edebilmelidir. Ayrıca arızlara müdahale etmeyi kolaylaştırmak için sayacın aydınlık, nemsiz ve ılık bir yer tercih edilmelidir.

Doğalgaz Borusu Nasıl Geçirilir?

Borunun dışına mutlaka bir boru kılıfı geçirilmelidir, kılıf borusunun iç çapının dış çapından 20 mm kalın olması gerekmektedir. Koruyucu boru tam sızdırmaz bir biçimde monte edilmelidir. Kılıf, döşeme yerine sabitlenmelidir.

Ana Kesme Vanası

Binaya verilen gazı gerekli durumlarda tamamen ve güvenli bir şekilde kesebilmek için bağlantı hattının başında yer alan gaz kesme elemanına ana kesme vanası denmektedir.

Dağıtım Borusu

Dağıtım borusu ise ana emniyet vanası ile regülatörden sonra gaz sayaçlarının giriş bağlantılarına kadar çekilen boru hattına verilen isimdir. Bu hat düşey veya yatay olarak çekilmektedir.

Tüketim Hattı

Sayaçtan başlayarak sorti hattına kadar olan ana boruya tüketim hattı adı verilir.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz boruları açıktan görülebilecek şekilde ve kolay ulaşılabilecek bir biçimde döşenmelidir.

Sıva altına doğalgaz tesisatı boruları döşenmez.

Sızdırmaz malzemeler tercih edilmelidir.

Gaz taşıyan çelik boruların tehlike anında kolay ulaşılabilecek bir yere döşenmesi son derece önemlidir.

Kapama vanası küresel çelik vana olmalıdır. Bu vananın olduğu yer gerekli durumlarda ulaşılabilecek bir yerde olmalıdır ancak bina deposu gibi yerler tercih edilmemelidir.

Doğalgaz boruları uygun aralıklarla düşey borularda kelepe, dikey borularda ise kelepçe + konsollarla duvar ve tavanlara sabitlenmelidir. Doğalgaz boruları yangın ihtimali göz önünde bulundurularak güvenli şekilde döşenmelidir.

Boruların korozyona karşı korunması gerekmektedir. Eğer korozyon riski göz önünde bulundurulmadan doğalgaz tesisatı döşenirse tesisat kısa zamanda tahrip olur ve gaz kaçakları oluşur. Boruların nem ile temasının sağlanmalıdır.

Doğalgaz boruları yüksek gerilimli yerlerde koruma ve topraklama amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Aksine doğalgaz tesisatındaki elektrik topraklanmalıdır.

Doğalgaz tesisatı asma tavan içi, davlumbaz içi, içine girilmesi imkansız alanlar, çöp ve yanıcı madde depolarından geçirilmemelidir.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Firmamız doğalgaz tesisatı hizmetlerini en ekonomik fiyatlarla yapmaktadır. Ancak doğalgaz tesisatı yapılacak yer değerlendirilmeden fiyatlar konusunda net bir rakam vermek olanaksızdır. Çünkü fiyatları kullanılacak malzemeler, yapılacak uygulamanın özelliği ve mekanın büyüklüğü gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Doğalgaz tesisatı ile ilgili titiz çalışan, müşteri memnuniyetini esas alan firmamız kullandığı bütün malzemeleri gerekli belge ve sertifikalara sahip malzemelerden seçer. Bizim için önemli olan sizlere en mükemmel, en güvenilir doğalgaz tesisatı yapmak ve en ekonomik fiyatları sağlamaktır.

Ev ve işyerleriniz için doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ödeme kolaylığı sağlayan, kusursuz çalışan ve yaptığı işin arkasında duran firmamız ile çalışarak mutlu müşteriler arasına katılabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Her türlü doğalgaz tesisatı, doğalgaz tesisatı tamiri, radyatör tamiri gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en donanımlı ve en yetkili firma olarak biz, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için üstün bir çaba gösteriyoruz. Siz de üstün hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatı, kombi içerisinden geçen suyun, doğalgazın yanmasıyla oluşan alev ile ısınıp, sıcaklığı dağıtmak için kalorifer borularına oradan da peteklere gitmesi ile oluşan bir sistemdir.

Bu sistemin kurulumunun, konusunda uzman ve deneyimli ekipler tarafından yapılması , tesisatınızın verimli olabilmesi ve ilerleyen zamanlarda sizlere sorun açmaması açısından büyük önem arz etmektedir. Bu konuda da yılların verdiği deneyim ve uzman ekibimizle sizlerin yanındayız.Her türlü kat kaloriferi ve tesisat işlemlerinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bu ürünü sepete eklediniz: